تلفن تماس : 021-22659073 . 02333641034
Bonmalat

Bonmalat

اولین شرکت ارائه دهنده مصالح نوین ساختمانی

الزام استفاده از ملات های خشک در ساخت و سازها

تاریخ انتشار : 1391/11/27

افزایش ۲۸ درصدی مصرف سیمان نسبت به جهان

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: آمار ها حاکی از آن است که مصرف سیمان ایران ۲۸ درصد نسبت به متوسط جهانی بیشتر است که نیازمند توجه جدی و استفاده از ملات خشک است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، محمود فاطمی عقدا در نشست خبری چهارمین کنفرانس بین اللملی بتن و توسعه با بیان اینکه در بخش محیط زیست ۱۳ درصد از مصرف انرژی در بخش صنعت به تولید سیمان باز می گردد گفت: ۹۲ درصد از نیاز انرژی مربوط به سیمان است وی در ادامه افزود: آمار ها حاکی از آن است که مصرف سیمان ایران ۲۸ درصد نسبت به متوسط جهانی بیشتر است که نیازمند توجه جدی و اصلاح است.
فاطمی عقدا با اشاره به اینکه مصرف بیش از حد انرژی یکی از مشکلات اصلی در صنعت بتن به شمار می رود افزود: ساخت بتن در محل کار موجب کاهش کیفیت بتن و افزایش پرت مصالح می شود.
رئیس مرکز تحقیقفات راه ،مسکن وشهرسازی در ادامه تصریح کرد: استفاده از ملات های خشک آماده به دلیل کاهش پرت مصالح در بخش های ساختمانی الزام شده وبه تمامی بخش ها ابلاغ شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: استفاده ازملات های خشک به ساخت وسازهای پایدار ومقاوم دربرابرعوامل طبیعی کمک می کند.
فاطمی عقدا در ادامه خاطر نشان کرد: استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در مسکن مهر و استفاده از بتن های مقاوم بسیار ضروری است.
معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه ایران در ۲۰ سال گذشته عضو مجمع عمومی فدارسیون جهانی بتن است افزود: سعی شده میان مبحث مقررات ملی ساختمان و آئین‌نامه بتن ایران همخوانی و قابل استفاده باشد
فاطمی عقدا در ادامه توضیح داد:عمر مفید ساختمان در شرایط طبیعی ۳۰ سال است که به دلیل استفاده از بتن ها نامناسب کاهش یافته است.
رئیس مرکز تحقیقات راه ،مسکن وشهرسازی در ادامه توضیح داد:‌در بحث استانداردسازی بتن اگر بتن آماده به عنوان شاخص استاندارد مبنا قرار گیرد باید اذعان شود که ۸۰ درصد بتن‌های آماده استاندارد و ۲۰ درصد باقیمانده نیز به علت قدیمی بودن و مشکل در خط تولید غیراستاندارد است

همکاران ما

توسعه مسکن آذربایجان
سرام پخش
سازه سبک آرسام
سامان محیط
کیمیای  بهروزی
کاشی سمنان
کناف ایران
ایساتیس پویا
هبلکس قدس رضوی
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
بنیاد بتن ایران
بنای سبک قدس رضوی
باغ فردوس ایرانیان
آذر ساروج سبلان
آریا دانا کیمیا
ابنیه سازان آکام
توسعه مسکن ایران
مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی